Zubař v západních zemích titul nepotřebuje

V Česku rozšířená posedlost tituly (těmi za jménem i před jménem) vede k představě, že zubař musí mít nutně titul (v českých zemích do roku 2004 MUDr. od roku 2004 MDDr.). Jedná se o vžitou představu, která ale přestává platit s možností studia v zahraničí, kde na tituly důraz neklade. Důležité jsou dovednosti.

V západních zemích je stále častější, že se tituly absolventům vysokých škol neudělují. I na Západě ale přetrvává mezi pacienty pocit, že zubaři s titulem lze více důvěřovat. Jestli má zubař před jménem titul, nebo nemá, ale neříká nic o jeho lékařských schopnostech.

O titulu rozhoduje vědecká práce

Předpokladem pro výkon povolání zubního lékaře a odborníka maxilofaciální chirurgie je vždy studium stomatologie (Orální a maxilofaciální chirurgie). Zda zubař dostane po studiu například v Německu titul, určuje, jestli vypracuje odbornou práci nebo ne.

Lékařská profese není vázána na dokončenou vědeckou práci. Lékař, a zubař obzvláště, musí mít především praktické zkušenosti a znalosti. Zubař bez titulu může (a nemusí) být lepší než zubař s titulem.

V EU vždy ale platí, že zubař musí absolvovat deset semestrů studia a složit závěrečné zkoušky.

Jak se stát kvalitním zubařem

Pokud se chcete stát dobrým zubařem, potřebujete nadání pro vědu, vynikající manuální zručnost a dobré komunikační dovednosti. Pak musíte absolvovat minimálně pět let studia na vysoké škole.

Zubní lékař, který provozuje svou vlastní praxi, také potřebuje manažerské dovedností pro vedení zaměstnanců. A také musí být ochotný pracovat více než 50 hodin týdně (alespoň v prvních letech).

Chcete se stát naším pacientem? Přijďte se nejdříve přesvědčit o kvalitách zubaře Liberec. Nabízíme konzultační hodiny, kde se Vám bude náš zubař Liberec věnovat a odpoví na všechny Vaše dotazy.

on-line rezervace termínů prohlídky

Ordinujeme
v normálním režimu

Termín ošetření si prosím domluvte předem, a to na tel. čísle 482 713 418 nebo kdykoli emailem ordinace@libdent.cz.

Bolestivé případy pacientů neregistrovaných na našem pracovišti ošetříme v sobotu a v neděli
od 18.00 do 22.00,
kontaktní telefon je 777 738 625.

 

Ordinační hodiny

Po - Čt: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Pá: 08:00 - 12:00

 

Pohotovost

So, Ne a svátky: 18:00 - 22:00

kvalitní péče za příznivé ceny

2014 © All Rights Reserverd
Liberecká dentální s.r.o.

Soukenné náměstí 121/1
460 01 Liberec

Tel.: (+420) 482 713 418
E-mail: ordinace@libdent.cz
FACEBOOK

Liberecká dentální s.r.o.