Zubní hygiena

Profesionální čištění zubů je vedle pravidelných preventivních prohlídek základním pilířem kvalitní péče o zuby. Jedná se o odstranění měkkých a tvrdých povlaků ze zubů, vyleštění zubů rotačním kartáčkem a fluoridaci a dočištění mezizubních prostor dentální nití. Ideální je pravidelné absolvování zubní hygieny v zubní ordinaci Liberecké dentální jak pro dospělé tak pro dětské pacienty jednou za 6 měsíců. Sjednejte si návštěvu v naší zubní ordinaci, naše dentální hygienistky jsou tu pro vás.

Ústní hygiena je praxe, jak vést ústa a zuby čisté, aby se zabránilo problémům se zuby, zánětům dásní a zápachu z úst. Zubní hygiena je také důležitá kvůli ústním patologickým stavům, při kterých je požadována dobrá ústní hygiena kvůli hojení a regeneraci tkání dutiny ústní. Patří sem zánět dásní, paradentóza, subluxace, ústní cysty a péče o dutinu ústní po extrakci zubu moudrosti.

Zubní hygiena odstraní zubní plak a zubní kámen ze zubů, aby se zabránilo vzniku zánětů dásní, onemocnění dásní a vzniku zubního kazu. Závažné onemocnění dásní způsobuje nejméně u jedné třetiny dospělých ztrátu zubů.

Nepodceňujte zubní hygienu a navštivte zubní ordinaci Liberecké dentální.

Prevence zubního kazu

Zubní kaz je nejčastější světovou chorobou. Více než 80% kazů vzniká v dutinách mezi zuby, kam se při běžném čištění zubů nedostanete. Obecně platí, že zubaři doporučují, aby se zuby čistily odborně nejméně dvakrát ročně. Navštivte naší zubní hygieničku kvůli odbornému vyčištění chrupu.

Odstranění plaku

Plak je žlutý lepivý film, který se tvoří na zubech a dásních a může být vidět i na okrajích dásní. Bakterie v plaku převádí sacharidy v potravinách (jako je například cukr) na kyselinu, která demineralizuje zuby, případně v nich vyleptá dutiny. Každodenní čištění zubů kartáčkem a používání dentální nitě odstraňuje plak a může zabránit vzniku zubního kamene.

Dentální nitě

Použití zubní nitě je důležitou součástí ústní hygieny, protože odstraňuje zubní plak a rozkládající se potraviny přilepené mezi zuby. Rozkládající se potraviny a plak způsobují podráždění dásní. Dásně pak snadněji krvácí.

Sjednejte si konzultaci s naším zubařem nebo naší zubní hygieničkou. Popovídáme si o správné péči o váš chrup a o prevenci zubních kazů.

Mezizubní kartáčky

Mezizubní kartáček je malý kartáč, typicky na jedno použití. Kartáčky jsou dodávány sešikmou plastovou rukojetí nebo integrální rukojetí. Kartáčky jsou k dispozici v různých šířkách, barevně značené dle ISO 16409. Velikosti jsou od v rozsahu od 1 do 7.

Zavolejte si o termín konzultace s naším zubním lékařem nebo zubní hygieničkou v zubní ordinaci v Liberci. Doporučíme vám správný průměr mezizubních kartáčků pro vás.

Čištění jazyka

Čištění jazyka v rámci denní orální hygieny je nezbytné, protože se odstraní bílý/žlutý povlak a špatný dech. Povlak tvoří bakterie, rozkládající se částice potravy, plísně (například Candida), a mrtvé buňky z hřbetní plochy jazyka. Čištění jazyka také odstraňuje některé druhy bakterií, které vytváří zubní kaz a způsobují problémy s dásněmi.

Sjednejte si termín zubní hygieny v naší ordinaci ještě dnes. Stačí zavolat.

on-line rezervace termínů prohlídky

Ordinujeme
v normálním režimu

Termín ošetření si prosím domluvte předem, a to na tel. čísle 482 713 418 nebo kdykoli emailem ordinace@libdent.cz.

Bolestivé případy pacientů neregistrovaných na našem pracovišti ošetříme v sobotu a v neděli
od 18.00 do 22.00,
kontaktní telefon je 777 738 625.

 

Ordinační hodiny

Po - Čt: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Pá: 08:00 - 12:00

 

Pohotovost

So, Ne a svátky: 18:00 - 22:00

kvalitní péče za příznivé ceny

2014 © All Rights Reserverd
Liberecká dentální s.r.o.

Soukenné náměstí 121/1
460 01 Liberec

Tel.: (+420) 482 713 418
E-mail: ordinace@libdent.cz
FACEBOOK

Liberecká dentální s.r.o.