Implantologie

Zubní lékař umí nahradit chybějící nebo poškozené zuby. Náš tým zubařů v naší zubní ordinaci v Liberci odborně vytvoří jakékoliv zubní náhrady.

Zubní implantát je chirurgický komponent, který pracuje s kostí čelisti a lebky jako podporou zubní protézy. Zubní náhradou jsou celé zuby, korunky, můstky či celý chrup.

Základem moderní zubní implantologie je biologický proces nazývaný osseointegrace, kdy materiály, jako je například titan, tvoří dokonalou vazbu s kostí. Náš liberecký zubař vám do dásně nejprve osadí titanový základ, na který se ve druhé fázi nasadí zubní protéza. Je třeba proměnlivé množství času pro osseointegraci, než je možné nasadit zubní protézu (zub, můstek nebo kompletní chrup). Základ je pevně připojen k implantátu. V naší zubní ordinaci v Liberci Vám zajistíme trvanlivý a spolehlivý zubní implantát – náhradu vašich zubů. Sjednejte si termín návštěvy ještě dnes.

Úspěch léčby s implantáty zubů

Úspěch či neúspěch implantátů závisí na zdraví osoby, která je obdržela a na lécích, které mají dopad na oseointegraci a zdraví tkání v ústech. Klíčem k dlouhodobé životnosti protézy je správné plánování. Je vhodné svěřit péči o váš chrup do rukou specialistů, mezi které se řadí i zubní lékaři v naší zubní ordinaci v Liberci.

Plánování umístění a počet implantátů je důležité i kvůli biomechanickým sílám vytvořeným během žvýkání. Ty mohou být značné. Poloha implantátů je určena polohou a úhlem sousedních zubů, laboratorních simulací nebo pomocí počítačové tomografie se simulací v CAD a chirurgickými vodítky zvanými stenty.

Předpoklady pro dlouhodobý úspěch integrace zubních implantátů jsou zdravé kosti a dásně. Základem je pravidelná ústní hygiena a prevence. Navštěvujte naši zubní ordinaci v Liberci pravidelně, abyste předešli komplikacím. Je vhodné svěřit péči o váš chrup zkušenému zubaři, který ovládá chirurgii a zvládne extrakci zubu do té míry, aby se obnovil ideální stav kostí a dásní.

Vážnou překážkou pro úspěšné osazení chrupu zubní náhradou je, pokud je zanedbána ústní hygiena, pacient je silný kuřák či diabetik. Diabetici a kuřáci jsou vystaveni vyššímu riziku vzniku onemocnění dásní. Nevhodné je též dlouhodobé užívání steroidů. Osazení chrupu implantáty může bránit také osteoporóza a další nemoci, které mají vliv na kosti a dásně. To vše může zvýšit riziko předčasného selhání implantátu.

Pevné a odnímatelné zubní protézy

Konečné zubní protézy mohou být buď pevné, kdy je není možné z úst vyjmout nebo odnímatelné, kdy může být protéza vyjmuta. Pokud je protéza pevná, je korunka, můstek nebo zubní protéza pevně připevněna k opěře buď LAG šrouby nebo cementem. V případě, že je protéza odnímatelná, je do dásně umístěn odpovídající adaptér, který zajistí protézu v dásni. Svěřte péči o chrup specialistům - zubařům v naší zubní ordinaci v Liberci.

Rizika osazení chrupu implantáty

Rizika a komplikace spojené s léčbou implantáty jsou rozděleny na ty, které se vyskytují v průběhu operace (jako je nadměrné krvácení nebo poranění nervu), na ty které se vyskytují v průběhu prvních šesti měsíců (jako je infekce a selhání osseointegrace), a ty, které se vyskytují dlouhodobě (jako jsou mechanické poruchy). V případě zdravých tkání a dobře integrovaného implantátu vhodně osazeným vzhledem k biomechanickému zatížení, může být dlouhodobá úspěšnost od 93 do 98 procent. Díky zkušenému zubnímu lékaři může implantát vydržet v chrupu i déle než patnáct let.

Keramické korunky se mohou olámat či změnit barvu. Pak vyžadují opravu zhruba každých deset let. Je však značný rozdíl v životnosti zubních korunek na základě jejich postavení v ústech a použitých materiálů. Tam, kde jsou použity implantáty - kompletní zubní protézy, záleží v závislosti na typu připojení k dásni, zda je třeba změnit nebo opravit připojení každý rok či dva.

Objednejte se v naší zubní ordinaci v Liberci. Naši zubní lékaři odborně posoudí možnost osazení vašich úst zubními implantáty či zhodnotí stav stávající zubní náhrady.

Údržba implantátů a protéz

Po umístění implantátů do chrupu je třeba implantáty čistit (podobně jako přírodní zuby). Vzhledem k větší pravděpodobnosti horšího prokrvení dásní doporučuje náš zubní lékař v Liberci používat dentální nit a pravidelně jednou za půl roku navštívit zubní hygienu v naší zubní ordinaci.

Běžné použití zubních implantátů

Cílem naší liberecké zubní ordinace jsou ústa, kde je obtížné rozlišit skutečné zuby od zubů protetických. Svěřte váš chrup do péče odborníků – zubařů v Liberci.

on-line rezervace termínů prohlídky

Ordinujeme
v normálním režimu

Termín ošetření si prosím domluvte předem, a to na tel. čísle 482 713 418 nebo kdykoli emailem ordinace@libdent.cz.

Bolestivé případy pacientů neregistrovaných na našem pracovišti ošetříme v sobotu a v neděli
od 18.00 do 22.00,
kontaktní telefon je 777 738 625.

 

Ordinační hodiny

Po - Čt: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Pá: 08:00 - 12:00

 

Pohotovost

So, Ne a svátky: 18:00 - 22:00

kvalitní péče za příznivé ceny

2014 © All Rights Reserverd
Liberecká dentální s.r.o.

Soukenné náměstí 121/1
460 01 Liberec

Tel.: (+420) 482 713 418
E-mail: ordinace@libdent.cz
FACEBOOK

Liberecká dentální s.r.o.