Periimplantitis

Málo známá choroba a "časovaná bomba" ústní dutiny? Chorobný proces, který v krajním případě způsobí ztrátu zubních implantátů? Seznamte se s Periimplantitis.

Neodkládejte zbytečně návštěvu zubní ordinace. Objednejte se na preventivní prohlídku ještě dnes.

Paní Věra měla od dětství problémy se zuby. Došlo to tak daleko, že si musela nechat nahradit nemocné zuby v zubní ordinaci zubními implantáty. Měla radost ze zářivě bílých porcelánových zubních náhrad zapuštěných na titanovém kořenu do kosti. Její zubní lékař odvedl skvělou práci.

Po dvanácti letech od osazení nových zubů ucítila paní Věra na dásni pravé dolní čelisti u jednoho ze zubních implantátů bouli. Neprodleně vyhledala zubaře v Liberci. Rentgen potvrdil nepříjemnou pravdu – zubní implantáty napadla Periimplantitis. Zubař v Liberci sdělil paní Věře nepříjemnou pravdu: o zubní implantáty by mohla i přijít.

Bakterie, které poškodí oporu zubního implantátu

Periimplantitis je destruktivní zánětlivý proces, který se týkají měkkých i tvrdých tkání v okolí zubních implantátů. Bakteriální infekce proniká z ústní dutiny kolem implantátů směrem ke kosti, kterou následně poničí. Ztráta kostní hmoty vede ke ztrátě opory pro implantát, který následně vypadne.

Ještě před deseti roky o Periimplantitis nikdo nevědě. S nárůstem počtu lidí, kteří mají náhradní porcelánové korunky s titanovými kořeny, se nemoc vyskytuje stále častěji. Setkáváme se s ní i v naší zubní ordinaci Liberecké dentální v Liberci.

Studie odhalili nepříjemný fakt: až třetina pacientů se zubními implantáty je infikována. Zubní chirurgové hovoří o „časované bombě“ zubních implantátů.

Vlastní periimplantitis vždy předchází mnohem mírnější onemocnění zvané Periimplant mucositis. Jedná se o běžně léčitelné onemocnění. Časné varovné příznaky jsou červené a oteklé dásně a krvácení. Příznaky jsou podobné mnohem známější paradontóze. Pokud se onemocnění neléčí a zůstane neošetřené, může se z něho postupně vyvinout Periimplantitis.

Nejste si jistí, zda netrpíte paradontózou? Krvácí vám dásně? Navštivte bezplatné konzultace zubaře v Liberci v zubní ordinaci Liberecké dentální.

Prevence a zubní hygiena

Vzhledem k tomu, že je úbytek kostní hmoty bezbolestný, mnoho lidí si ani neuvědomuje, že je něco s jejich zuby v nepořádku. Jedině svědomitá profesionálně odvedená ústní hygiena absolvovaná aspoň dvakrát do roka a pravidelné následné schůzky u zubaře Liberec v zubní ordinaci Liberecké dentální jsou zásadní pro zdraví implantátů. Řádná péče o zubní implantáty je celoživotní proces.

Paní Věře se stalo osudné to, že přestala chodit na pravidelné preventivní kontroly před třemi lety poté, co se přestěhovala z Chrudimi do Liberce. Nevyhledala si včas zubaře v Liberci. Přitom má vysoké riziko rozvoje periimplantitis kvůli rodinné anamnéze onemocnění dásní (paradentóze). Velké riziko rozvoje platí i pro silné kuřáky.

Paradoxně k většímu rozvoji Periimplantitis došlo kvůli rozvoji výzkumu zubních implantátů v devadesátých letech minulého století. Především kvůli pokroku v designu zubních implantátů. V polovině devadesátých let zubní lékaři zjistili, že implantáty s hrubým místo hladkým povrchem jsou lépe integrované s kostí. Nicméně u strukturovaného povrchu zubního implantátu je více pravděpodobné, že se zde uchytí bakterie, které způsobí úbytek kostní hmoty.

Po nedávné diagnóze musel zubař v Liberci zubní implantáty paní Věře z dásní vyjmout.  Následně provedl hloubkové čištění všech prostor. Doporučil paní Věře pravidelné čištění malými mezizubními kartáčky máčenými v antiseptické ústní vodě pravidelně každé ráno a večer a také jí doporučil vrátit se po roce na preventivní prohlídku. Nezbývá doufat, že paní Věra udrží infekci na uzdě.

Patogeny podobné paradentóze

Patogeny nalezené v okolí napadené tkáně u zubních implantátů jsou velice podobné patogenům u paradentózy. Mezery a dutiny mezi implantáty a dásní způsobují, že se bakterie mohou dostat až ke kostní opoře zubních implantátů a následně ji poškodit látkami, které vylučují.

Navštěvujte pravidelně naši profesionální zubní hygienu alespoň jednou za půl roku, abyste předešli rozvoji paradentózy. Pokud máte zubní implantáty, navštěvujte pravidelně zubaře v Liberci, kvůli včasnému odhalení možnosti rozvoje Periimplantitis.

Pokud máte podezření na možnost rozvoje paradontózy či Periimplantitis, navštivte naši zubní ordinaci v Liberci – objednejte se ještě dnes na bezplatnou konzultaci.

on-line rezervace termínů prohlídky

Ordinujeme
v normálním režimu

Termín ošetření si prosím domluvte předem, a to na tel. čísle 482 713 418 nebo kdykoli emailem ordinace@libdent.cz.

Bolestivé případy pacientů neregistrovaných na našem pracovišti ošetříme v sobotu a v neděli
od 18.00 do 22.00,
kontaktní telefon je 777 738 625.

 

Ordinační hodiny

Po - Čt: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Pá: 08:00 - 12:00

 

Pohotovost

So, Ne a svátky: 18:00 - 22:00

kvalitní péče za příznivé ceny

2014 © All Rights Reserverd
Liberecká dentální s.r.o.

Soukenné náměstí 121/1
460 01 Liberec

Tel.: (+420) 482 713 418
E-mail: ordinace@libdent.cz
FACEBOOK

Liberecká dentální s.r.o.