Péče o zuby během těhotenství

Těhotenství může vést u některých žen k problémům se zuby. Problémy mohou zahrnovat oblasti od onemocnění dásní po zvýšené riziko vzniku zubního kazu. Během těhotenství může navíc zvýšená hladina hormonů ovlivňovat reakci vašeho těla na plak (vrstva bakterií na zubech).

Těhotenství nevede ke ztrátě zubů

Těhotenství rozhodně nevede automaticky k poškození zubů. Pověry typu, že každá žena zaplatí každé očekávané dítě jedním zubem, jsou zcela mylné a nezakládají se na pravdě.

Například zvýšená potřeba vápníku nutná pro správný vývoj dítěte v průběhu těhotenství není kompenzovaná z vápníku ze zubů, ale z kostí. Navíc se množství vápníku v těle ženy po skončení kojení rychle vrátí do normálu.

Přesto existují zásady, jak pečovat v těhotenství o zdraví ústní dutiny. Základ je vždy správná ústní hygiena a odborný dohled zubního lékaře.

Přijďte se poradit do naší zubní ordinace zubaře Liberec a Vaše zuby zůstanou zdravé po celou dobu těhotenství.

Onemocnění zubů může ovlivnit zdravý vývoj dítěte

Vědecké výzkumy odhalily souvislost mezi onemocněním dásní u těhotných žen a předčasným porodem s nízkou porodní hmotností. Děti, které se narodily předčasně, mohou riskovat celou řadu zdravotních podmínek včetně mozkové obrny a problémů se zrakem a sluchem.

Odhady říkají, že asi 18 ze 100 předčasných porodů může být vyvoláno paradentózou. Paradentóza je chronické infekční onemocnění dásní. Vhodné ošetření zubů v zubní ordinaci zubaře Liberec pro nastávající matku může snížit riziko předčasného porodu o více než 80 procent.

Pre-těhotenství a zdraví zubů

Je méně pravděpodobné, že se u vás objeví během těhotenství problémy se zuby, pokud máte dobré ústní hygienické návyky. Základní péče zahrnuje čistění zubů alespoň dvakrát denně s fluoridovou zubní pastou. Vhodná je také péče o mezizubní prostory – dentální nití, nebo mezizubními kartáčky.

Nejen během těhotenství navštěvujte pravidelně svého zubního lékaře. Pokud plánujete otěhotnění, je možné domluvit si konzultaci u zubaře Liberec. Na schůzce s vámi probereme zásady péče o chrup před, v průběhu těhotenství a po porodu.

Je také vhodné dopředu naplánovat případné větší léčebné zásahy do ústní dutiny. Pokud je to možné, odkládají se po prvním trimestru.

Oznamte svému stomatologovi, že jste těhotná

Těhotenství může ovlivnit péči o chrup na zubařském křesle. Zubař může například odložit vyšetření rentgenem do doby až po narození vašeho dítěte. Pokud jsou paprsky-x pro zjištění stavu zubů nevyhnutelné, může zubař Liberec přijmout bezpečnostní opatření, aby byla zajištěna bezpečnost vašeho dítěte.

Pokud stav vašich zubů vyžaduje celkovou anestezii nebo léky, je nutné zákrok konzultovat nejen v naší zubní ordinaci, ale i s gynekologem.

Přijďte za námi do naší zubní ordinace zubaře Liberec a probereme společně péči o vaše zuby v průběhu těhotenství.

on-line rezervace termínů prohlídky

Ordinujeme
v normálním režimu

Termín ošetření si prosím domluvte předem, a to na tel. čísle 482 713 418 nebo kdykoli emailem ordinace@libdent.cz.

Bolestivé případy pacientů neregistrovaných na našem pracovišti ošetříme v sobotu a v neděli
od 18.00 do 22.00,
kontaktní telefon je 777 738 625.

 

Ordinační hodiny

Po - Čt: 08:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
Pá: 08:00 - 12:00

 

Pohotovost

So, Ne a svátky: 18:00 - 22:00

kvalitní péče za příznivé ceny

2014 © All Rights Reserverd
Liberecká dentální s.r.o.

Soukenné náměstí 121/1
460 01 Liberec

Tel.: (+420) 482 713 418
E-mail: ordinace@libdent.cz
FACEBOOK

Liberecká dentální s.r.o.